"Kateřina Němcová vyniká především ve výrobě doplňků, má cit pro interiér a umí velmi dobře vytvořit a umístit doplňky do určeného prostoru. Má zkušenosti s tvorbou pro kostely a kaple, a ač právě v této oblasti je znát její originalita, takže její dílo může leckdy připadat nezvyklé, přesto není nikdy nevhodné. Naopak ukazuje, že Kateřina Němcová má cit pro náboženský prostor a pro dění, jemuž posvátný prostor slouží. Její cit pro doplňky se pochopitelně nevyčerpává jen v sakrální tvorbě, ale zasahuje i do roviny „světské“ a týká se jak bytových, tak i oděvních doplňků."   více

Eremitky, plzeňská diecéze


"Šperky paní K. Němcové jsou pro mě výjimečné svou prostotou a duší. Nejsou levně "načinčané", ale jsou spjaté s přírodou a mají v sobě hloubku člověka, který je vytvořil. Nikdy nevím, co si vybrat. Nejraději bych koupila všechno."

Jana Hlaváčová, DnV


"Roucha a štoly, které navrhovala Kateřina Němcová pro dílnu karmelitek, mi přijdou v mezinárodním měřítku ojedinělá svou nápaditostí."

Ondřej Salvet, Praha


"...i saw beautiful silks and pottery through a window of a tiny shop and so i popped in.
a woman was gluing tiny squares of silk onto cards with quotes. i asked if she was the artist and she said yes. i am almost embarassed by how quickly i acted, but basically within five minutes i made plans with her to come to her house to learn how to do it."
"...i absolutely loved her house. it is my dream ideal. funny how i met this person right after finishing Virginia Woolf’s wonderful book: “A Room of One’s Own” – the premise being that women need a room to create and 500 pounds a year in order to be artists or to produce anything creative. Here she was, living it."

serendipity and silk
My day with Katerina…

triciapaoluccio


"Mám zkušenosti především se sakrálním dílem umělkyně Kateřiny Němcové, které svojí nekonvenčností dokáže hned zaujmout.
Liturgická roucha jsou uměleckými skvosty, které ocení především milovníci moderny a ve kterých je ukryta teologická hloubka jednotlivých liturgických období či svátků.
Ostatní liturgické předměty svým materiálem a ztvárněním vyjadřují hluboké teologické poselství svého určení, vedou k meditaci a umocňují celkovou atmosféru slavení.
Doporučuji využít služby umělkyně při přípravách slavností (křtiny, svatby, biřmování, první svaté přijímaní, vánoce, velikonoce …). Díky jejím dílům je možné se více přiblížit a disponovat ke skutečně hlubokému prožití věcí duchovních."

Filip Foltán, Červený Kostelec


"Dílo Kateřiny Němcové jsem objevila počátkem 90. let, kdy bosé karmelitky začaly vedle svého kláštera na Hradčanech provozovat Galerii Karmel. Několik jejích děl provází můj život již od té doby a jsou pro mě stále zdrojem inspirace a kontaktu s duchovnem. V posledních letech, kdy Kateřina pokračuje ve své práci v ateliéru Argilla, nadále oceňuji její dynamické a barvité dílo, v němž odvážně ztvárňuje myšlenky, jež by se slovy těžko vyjadřovaly."   více

Zdeňka Pechačová, Roztoky


home   |    úvod   |    English   |    Deutsch   |    Español   |    mapa   |    galerie   |    ceník   |    archiv   |    o mně   |    kontakt